کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

 

کربوکسی تراپی به معنی تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست است. در این فرآیند اکسیژن متصل به هموگولوبین در بافت، از آن جدا شده و گاز کربن دی اکسید به هموگلوبین اتصال می یابد. در این جا به جایی اکسیژن آزاد شده و این فرآیند موجب تحریک سلول های فیبروبلاست، کلاژن سازی، کشیدگی(لیفتینگ) و کشیده شدن پوست می گردد.

کربوکسی تراپی موجب ترمیم پوست های شل وکاهش خطوط حاملگی، استریا و یا خطوط چاغی لاغری می گردد. از کاربردهای دیگر آن به بهبود اگزما در طی چند جلسه و همچنین از بین بردن درهای مزمن مثل دردهای رماتیسمی نام برد. طول مدت درمان و تعداد کل جلسات بر اساس علت ایجاد شده و هدف مورد نطر متفاوت است.این این نوشتار به معرفی درمان از طریق کربوکسی تراپی و  چگونگی عملکرد دستگاه کربوکسی تراپی شرکت مدیکال برگ (راه ابریشم) می پردازد.

دی‌اکسید کربن درمانی (کربوکسی تراپی) یک تکنیک پزشکی سنتی می‌باشد که از سال ۱۹۳۲ تا به امروز استفاده می‌شود. اصطلاح کربوکسی تراپی اولین بار به‌وسیله پاراسونی (۱۹۹۵) استفاده شد، اصطلاحات مترادف مانند کربوسرنوتراپی و کربودی‌اکسیدی تراپی (CDT) قدیمی‌تر می‌باشند و غالبا در کتب پزشکی و منابع اطلاعاتی آمریکای جنوبی استفاده می‌شود. در طی ۱۵ سال گذشته، این تکنیک احیای تدریجی باورنکردنی داشته است که اوج رشد آن را امروز مشاهده میکنیم.با استفاده از این روش امکان درمان در حوزه‌های جدید مانند حوزه زیبایی‌شناختی مطرح‌شده است. نتایج جالبی در جوان‌سازی پوست، درمان انواع خاصی از ترک های پوستی مخصوصا در افراد لاغر، درمان ترک های پوستی لاغری و ناهنجاری‌های پوستی ناشی از پیوستگی غیر طبیعی پوست (سلولیت) بعد از لیپوساکشن و درمان ریزش مو و کچلی موضوعی کسب‌شده است. این تکنیک از روش طبیعی پیروی کرده و به همین جهت برای بسیاری از بیماران جذاب است هرچند این روش میتواند کمی دردناک و ناخوشایند باشد. در مقایسه با تکنیک های ابزاری امروزی یا سم بوتولینوم، نتایج کربوکسی تراپی خوب است اما خیلی سریع و بارز نمی‌باشد. گاهی اوقات این روش از جهت رسیدن به بهبودی که بستگی به سن بیولوژیکی دارد نگران‌کننده است. هرچند، در درمان سلولیت، پیوستگی پوستی بعد از لیپوساکشن و بعضی از ترک های لاغرى و تاسی های موضعی تأثیرات درمان هم برای بیمار و هم برای پزشک شگفت‌انگیز و ارزشمند هستند.

 

برچسب ها: دستگاه هایفو صورت، هایفو صورت، اجاره دستگاه هایفو صورت، اجاره و رنت دستگاه هایفو، دستگاه لیزر دایود، اجاره دستگاه لیزر، اجاره و رنت دستگاه لیزر دایود،اجاره و رنت دستگاه الکس، اجاره دستگاه پلاسماجت، اجاره دستگاه آر اف فرکشنال، خرید دستگاه هایفو صورت، دستگاه هایفو واژینال، قیمت دستگاه هایفو صورت، قیمت دستگاه هایفو واژینال، کربوکسی تراپی، دستگاه کربوکسی، دستگاه اس اچ آر، اجاره دستگاه اس اچ آر، میکرونیدلینگ، پولاژن، دستگاه لیزر کیوسوییچ، اجاره دستگاه کیوسوییچ،اجاره و رنت دستگاه لیزر، قیمت دستگاه لیزر، خرید دستگاه لیزر موهای زائد