دستگاه‌ دلتا و اولترا

دستگاه‌های دلتا و اولترا

کسانی که قصد اجاره و رنت دستگاه هایفو را دارند می‌توانند این دو دستگاه را در کنار یکدیگر داشته باشند و به راحتی با آن‌ها کار کنند زیرا مِنو و نحوه کارکرد هر دو دستگاه یکی است و فراگیری کار کردن با یک دستگاه برای کار کردن با هر دو وسیله کفایت می‌کند. البته باید در نظر داشت دستگاه هایفو اولترا در دو نمونه ۶۰۰ و ۸۰۰ واتی تولید می‌شود. این دستگاه‌ها کارتریج‌ها و هندپیس‌های مشابهی نیز دارند. هر کارتریج آن‌ها ده هزار شات ظرفیت دارد که اگر میزان شات مورد استفاده برای هر بیمار را ۴۰۰ شات در نظر بگیریم با یک کارتریج که درون دستگاه‌ اولترا یا دلتا قرار می‌گیرد، می‌توان ۶۰ مراجعه‌کننده را  درمان کرد.

اولترا و دلتا هر کدام دارای پنج کارتریج هستند که کارتریج‌های مخصوصِ صورت این دستگاه‌ها دارای عمق نفوذ ۱.۵ ،۳ و ۴ میلی‌متری است و دو کارتریج دیگر به عمق ۸ و ۱۳ میلی‌متر برای دیگر نقاط بدن دارد.

دستگاه هایفو سه‌بعدی

ویژگی اصلی و ممتاز دستگاه هایفو سه‌بعدی سرعت بالای آن است. می‌توان گفت با ورود این دستگاه به بازار تحول عظیمی در تکنولوژی دستگاه‌های جوان‌ساز به وجود آمد. هایفو سه‌بعدی دارای ۱۱ لاین است که می‌توان هم‌زمان از آن‌ها استفاده کرد و این امکان باعث شده است که سرعت آن بسیار بالارفته و مدت زمان درمان هر بیمار نیز کاهش یابد؛ و می‌توان گفت این دستگاه به طور میانگین متوسطِ زمان درمانِ هر بیمار را به ۲۰ دقیقه کاهش داده است. البته لازم به ذکر است که تعداد لاین‌های مورد استفاده در هر درمان قابلیت تنظیم از منو دستگاه را دارد.

دستگاه چهاربعدی بهترین گزینه برای اجاره و رنت دستگاه هایفوتراپی

این دستگاه تمام ویژگی‌های دستگاه لیزر سه‌بعدی را دارا است. تفاوت آن‌ها در این است که کیفیت و کارکرد آن نسبت به دستگاه لیزر سه‌بعدی بهتر است. کرایه و خرید دستگاه هایفوتراپی چهاربعدی می‌تواند برگ برنده هر کلینیک و مطبی نسبت به رقبای خودش باشد. این دستگاه به طور هم‌زمان بین ۱۲ تا ۱۵ لاین را شات می‌زند. در ضمن این دستگاه امکان کم و زیاد کردن تعداد شات‌ها و لاین‌ها را دارد. همچنین تعداد شات هر کارتریج این دستگاه تا بیست هزار شات می‌رسد که این ویژگی باعث می‌شود که با یک کارتریج بتوان تعداد بیماران بیشتری را مورد درمان قرار داد.

نکته بسیار مهمی که در مورد دستگاه لیزر هایفوی چهاربعدی وجود دارد این است که قیمت آن نسبت به قیمت دستگاه سه‌بعدی ارزان‌تر است و همچنین خدمات‌دهی آن به بیمار و مراجعه‌کننده نسبت به دستگاه سه‌بعدی نیز بیشتر است.

انواع کارتریج‌های دستگاه‌ هایفو

همان طور که در سطرهای قبل توضیح داده شد دستگاه‌های هایفو پنج نوع کارتریج دارند که سه نوع از آن‌ها برای نواحی صورت به کار می‌روند و دو نوع از آن‌ها نیز برای دیگر نقاط بدن استفاده می‌شوند.

 

کارتریج ۱.۵ میلی‌متر فرکانسی ۱۰ مگاهرتزی تولید می‌کند و تا ۱.۵ میلی‌متر به عمق پوست نفوذ می‌کند. شات‌های ساطع شده از این کارتریج روی لایه‌ی اپی‌درم یا روپوست تاثیر می‌گذارند. از این کارتریج برای درمان خطوط و چین‌وچروک‌های ظریف صورت استفاده می‌شود.

 

کارتریج ۳ میلی‌متری فرکانسی تا ۷ مگاهرتز تولید کرده و میزان نفوذ آن به پوست هم تا ۳ میلی‌متر است. درم یا لایه میانی پوستِ صورت ناحیه‌ای است که توسط شات‌های این کارتریج تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این شات‌ها باعث می‌شوند که رشته‌های کلاژن تحریک شده و بازآرایی شوند. سفت کردن سطحی پوست، کم شدن چین‌وچروک‌ها و لیفت پوست صورت از کارکردها و مزایای شات‌های ساطع شده از این کارتریج هستند.کارتریج ۴ میلی‌متری فرکانسی ۴ مگاهرتزی تولید کرده و تا عمق ۴ تا ۴.۵ میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند. میزان نفوذ شات‌های این کارتریج به اندازه حوزه نفوذ در جراحی‌های لیفتینگ است. لیفت صورت و سفت کردن عمقی پوست صورت نتیجه استفاده از این کارتریج‌ها است.

 

کارتریج ۸ میلی‌متری و کارتریج ۱۳ میلی‌متری هر دو فرکانسی به اندازه ۲ مگاهرتز دارند و برای نقاط مختلف بدن غیر از صورت استفاده می‌شوند. شات‌های این کارتریج‌ها در عمق ۸ و ۱۳ میلی‌متری بافت‌های چربی را می‌شکند. تحریک کلاژن‌سازی و سفت کردن پوست‌های اضافی بدن نتیجه عملکرد این کارتریج‌ها است.