انواع دستگاه لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت

انواع دستگاه لیزر الکساندریت

دستگاه لیزر الکساندریت میتواند با قابلیت تنظیم نمودن طول موج آن ، برای انواع پوست و مو استفاده گردد. لذا در افراد با پوست تیره نیز بدون محدودیت و نگرانی از تغییر رنگ و سوختن پوست می توان به لیزر موهای زائد پرداخت و نام بردن انواع دستگاه الکساندرایت در تبلیغات، صحت ندارد و تنها تفاوت انواع دستگاه الکساندریت در سال ساخت این دستگاه ها است که برخی از آنها مربوط به سال 2014، 2016 و 2017 می باشند.

 

کاربردهای لیزر الکساندرایت چیست؟

دستگاه الکساندرایت نوعی اشعه لیزر تولید می کند که اشعه های انرژی اضافی را از طریق کریستال های الکساندرایت حذف می کند و در نهایت اشعه ای با طول موج 755 نانومتر تولید می شود. در واقع این عدد نشان دهنده میزان نفوذ اشعه در پوست شما است. رنگ اشعه های لیزر الکساندرایت قرمز است.

کاربردهای دیگر دستگاه الکس :

  • حذف لکه های پوستی ناشی از افزایش سن
  • درمان عروق
  • درمان ترک های پوستی پس از زایمان
  • محو تاتو

لیزر الکساندرایت زیر بغل

تفاوت لیزر الکساندرایت با سایر لیزر ها چیست؟

علاوه بر رنگ متفاوت اشعه لیزر الکس، طول موج اشعه ها نیز متفاوت است.

مزایای لیزر الکساندرایت

لیزر الکس به عنوان مؤثرترین لیزر برای انواع پوست و مو شناخته شده زیرا به اندازه سایر لیزر ها به پوست های تیره صدمه نمی رساند اما مانند سایر لیزر های مورد استفاده برای حذف موهای زائد، دستگاه الکس نیز برای پوست های سفید و روشن مناسب تر می باشد و برای موهای نازک و کوتاهی که بسیاری از دستگاه های لیزر دیگر کارایی ندارند، لیزر الکساندرایت می تواند مفید باشد.

الکساندرایت بهتر است یا دایود ؟

یکی از رایج ترین انواع لیزر برای حذف موهای زائد، لیزر دایود است که طول موج آن، تنها کمی بلند تر از لیزر الکس است. در سال 2001، تحقیقی در مقایسه 2 لیزر دایود و الکساندرایت انجام شد نتایج حاکی از این بود که لیزر الکساندرایت، رشد موهای زائد را تا 85% کاهش می دهد، در حالیکه لیزر دایود، تنها 84% کاهش می دهد.

لیزر کندلا

آیا لیزر الکساندرایت مورد تأیید FDA است؟

لیزر الکساندرایت در سال 1997 به بازار ارائه شد. 3 برند لیزر الکساندرایت مورد تایید FDA برای حذف دائمی موهای زائد وجود دارد:

  • EpiTouch Plus
  • GentleLASE
  • Apogee
  • Candela

لیزر آپوجی

اگر دکتر پوست شما نوعی دیگر از لیزر الکساندرایت را به شما پیشنهاد کرد حتما تحقیق کنید که این دستگاه مورد تأیید FDA باشد.